Uzdatnianie wody

Jakość wody w domach niekiedy pozostawia wiele do życzenia, a to przecież od niej zależy nie tylko zdrowie naszego organizmu, ale także stan sprzętów AGD. W przypadku sieci wodociągowej najczęstszym problemem jest wysoka twardość, spowodowana dużą zawartością wapnia, soli i magnezu. Dodatkowo czasami wyczuwalny jest również chlor, który negatywnie wpływa na walory smakowe i zapachowe. Z kolei woda pochodząca z przydomowej studni może zawierać niezgodne z normą ilości żelaza, amoniaku, manganu i innych substancji organicznych. W obu przypadkach konieczny jest montaż filtrów lub stacji uzdatniania.

Po czym poznać, że mamy do czynienia z twardą wodą? To proste! Przede wszystkim na armaturze i sanitariach pojawiają się trudne do usunięcia osady z kamienia. Ubrania po wyciągnięciu z pralki są sztywne i wymagają stosowania środków zmiękczających. Na ściankach kubków i filiżanek mogą występować brązowy nalot. Spada także sprawność urządzeń grzewczych i artykułów gospodarstwa domowego. Wymienione powyżej sygnały alarmowe oznaczają konieczność inwestycji w uzdatnianie wody w mieszkaniu.

Montaż stacji uzdatniania wody - Łódź, Warszawa

Jak wybrać odpowiedni rodzaj filtrów lub stancji uzdatniania wody? Na to wpływa kilka czynników m.in. problem, z którym zmagamy się na co dzień (twarda/zanieczyszczona woda, uciążliwe osady, zły stan sprzętów domowych) oraz źródło, z jakiego dostarczamy wodę do mieszkania. Odpowiednią jednostkę należy więc dobrać do indywidualnych potrzeb. Urządzenie służy do oczyszczania wody, co przekłada się na jej smak, a także skład chemiczny i właściwości fizyczne.

Montaż filtrów wody oraz podłączenie stacji uzdatniania to opłacalne inwestycje, które zwracają się w krótkim czasie. Oszczędzamy bowiem na wymianie drogiej armatury kuchennej i łazienkowej, a przy okazji wydłużamy żywotność pralki, zmywarki i innych sprzętów, które mają kontakt z twardą wodą. Masz dodatkowe pytania! Nasi fachowcy z Best Term chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości i udzielą szczegółowych informacji na temat oferty.

BEST TERM KALIŃSKI SPÓŁKA JAWNA
99-434 Skaratki,
ul. Skaratki 88
woj. łódzkie
NIP: 8341889533
e-mail :bestterm@bestterm.pl
telefon: 602 711 127 881 733 006
© BESTTERM - Projekt i wykonanie Agencja reklamowa ZU-AN